Archive for Březen 2010

6. Mezinárodní závody v Allkampf-Jitsu ve Fightingu, Untermeitingen – SRN

Jihočeši vybojovali  celkem deset medailí

V sobotu 13.10.2007 se konal 6.ročník Mezinárodních závodů v Allkampf-Jitsu (AKJ). Soutěžilo se v disciplíně Fighting (sportovní zápas), sebeobranného systému AKJ. V tomto závodě se utkaly týmy závodníků z Německa, České republiky a Rakouska. Zápasy probíhaly na třech zápasištích rozdělených do jednotlivých věkových a váhových kategorií. V závěru soutěže se utkaly národní týmy složené z nejlepších bojovníků z jednotlivých kategorií.

Do bavorského Untermeitingenu se vypravila česká reprezentace, která čítala 34 velmi dobře připravených závodníků různých věkových i váhových kategorií ze škol AKJ z Chomutova, Mostu, Hradce Králové, Prahy, Kladna a dvou jihočeských  oddílů – Oddílu Bojových umění SKP České Budějovice  a TJ Karate Nové Hrady.

Ve velmi náročných soubojích vybojovali 1.místo:

Jindřich Kolář – junioři do 66 kg (SKP Č.Budějovice),

Magda  Plechová – ženy

Ladislav Bárta – junioři nad 55 kg  (oba z TJ  NH).

Pro Jihočeské barvy získali 2. místo:

Martin Hermann – junioři do 66 kg (SKP ČB)

David Švenda – muži do 94 kg (TJ NH).

Čtyři 3.místa obsadili: Tomáš Hermann – junioři do -55 kg  (TJ NH), Pavel Strnad – muži do 77 kg (SKP ČB),

Petr Randus – junioři do 66 kg (SKP ČB) a

Filip Michalec – muži do 94 kg (SKP ČB).

Jednotlivé zápasy byly technicky kvalitní a fyzicky velice náročné. Atmosféra byla fantastická, a to především při prestižní disciplíně národních týmů. Reprezentační družstvo ČR ve složení Tomáš Hermann, Jindřich Kolář, David Švenda, Jana Krausová (ŠBU Most) a Patrik Poc (TRC  Chomutov) vybojovalo 1. místo před domácím Německem, 3.místo obsadilo Rakousko. Prezident AKJ ČR Ing.Martin Matouš (4.Dan AKJ) převzal putovní pohár pro vítězný tým.

Závodníci reprezentace ČR zúročili dlouhodobou, náročnou přípravu a dokázali, že jednoznačně patří mezi evropskou elitu Allkampf-Jitsu a že jihočeši již tradičně svými výkony k této špičce patří.

Mezinárodní mistrovství v Allkampf-Jitsu, Bad Kissingen, SRN – Jihočeši vybojovali celkem čtyřicet čtyři medailí

V sobotu 26.4.2008 se konalo Mezinárodní mistrovství v Allkampf-jitsu. Soutěžilo se v tradičních disciplínách sebeobranného systému Allkampf-Jitsu: kata (povinné sestavy), randori (sebeobrana ve dvojici) a tameshi-wari (přerážení dřevěných desek o rozměrech 30×30 cm a šířce od 1,5 cm v dětských kategoriích, až po 3 cm  v kategorii muži).  V tomto závodě se utkalo 138 závodníků z Německa a ČR. Zápasy probíhaly na čtyřech zápasištích rozdělených do jednotlivých věkových a technických kategorií. Každá disciplína byla hodnocena zvlášť a následně se vyhlašoval absolutní vítěz v jednotlivých kategoriích. Reprezentaci ČR tvořili před nadcházejícím Mistrovstvím ČR (10.5.2008 v Plzni) pouze Jihočeši, a točlenové oddílů Bojových umění SKP České Budějovice  a TJ Karate Nové Hrady; čítala 16 kvalitně připravených závodníků.

Do severobavorského městečka Bad Kissingenu jsme dorazili již v pátek po dlouhé a únavné cestě (stavební uzávěry a komplikovaný dálniční uzel v Norimberku) po 22 hodině večerní. Ubytování v tělocvičně místního oddílu jsme sdíleli společně se školami z Jižního Bavorska. Ráno jsme se přesunuli do Bayersportnhalle, kde se již připravovali první závodníci z řad dětí. Poslavnostním nástupu všech týmu závod začal.

V  kategorii dětí do čtrnácti let perfektními výkony zvítězil Tomáš Hermann, když vybojoval 1. místa ve všech třech disciplínách a celkové 1. místo v kategorii K03. Jeho oddílový kolega Ladislav Bárta získal druhá místa ve všech třech disciplínách a celkové 2. místo v kat. K03.

V kategorii juniorů od čtrnácti do osmnácti let  překonala Caroline Podhorová svojí počáteční trému a pěknými výkony obsadila  druhá místa v kata a v tameshi wari, 3. místo v randori a celkové 3.místo v kategorii JW2, Ondřej Podhora předvedl rozhodčím skvělou kata a vybojoval 1.místo v této kategorii, navíc přidal 3. místo z disciplíny  tameshi wari.

V silně obsazené kategorii JM1 (19 závodníků) se dokázal prosadit Pavel Winkler, když získal první místa v randori a tameshi wari, druhé místo v kata a celkové 1.místo v kategorii JW2. Nováčkem na soutěži byl Petr Borecký, který pěknými výkony obsadil druhá místa v randori a tameshi wari a celkové 2. místo v kategorii JW2, někdy až příliš rychlý Jiří Kadlec vybojoval třetí místa v randori a kata a celkové 3. místo v kategorii JM2.

Zkušený závodník Jindřich Kolář zvítězil v kata, obsadil druhé místo v tameshi wari,  třetí místo v randori a celkové 1.místo v kategorii JM1 mu nemohlo uniknout. Martin Hermann ml. vybojoval druhé místo v disciplíně kata a celkové 2. místo v této kategorii.

V kategorii žen excelovala Magda Pelechová, která své soupeřky technicky převyšovala o několik bodů a tak zaslouženě ve všech třech disciplínách i v celkově v kategorii DB zvítězila. V kategorii mužů se svým silným nasazením prosadil Milan Novotný – získal druhá místa v kata a v randori,  první místo v tameshi wari a celkové vítězství v kategorii HB), skvěle si také vedl Michal Kučera, který vybojoval 1. místo v randori a celkové 3. místo v kategorii HB.

Na závěr sobotního dne proběhla divácky nejatraktivnější soutěž družstev a letošní novinka v závodu tříčlenných týmů – Trojboj. První disciplínou je Kata tým, kde se hodnotí synchronizované cvičení povinné sestavy, ale také její technická náročnost, při zachování všech povinných prvků. Druhou disciplínou je Embu – sebeobranný boj tříčlenných družstev, kdy se v minutovém boji brání obránce proti dvěma útočníkům. Zde rozhodčí hodnotí plynulost a reálnost boje, jsou zde zařazeny obrany proti zbraním, ale také úderům a kopům. Trojboj uzavírá disciplína Tameshi wari, kdy tým najednou přeráží desky a podle obtížnosti zvolených technik je pak celá akce hodnocena. Jihočeši měli pouze jeden tým ve složení Jindřich Kolář, Tomáš Kouba a Petr Randus. Naši junioři v konkurenci osmi družstev zvítězili v disciplíně kata, 2. místo vybojovali v disciplíně tameshi wari a obsadili tak celkové 3.místo.

Naši závodníci zúročili kvalitní a náročnou přípravu a dokázali na mezinárodním turnaji obsadit přední pozice. Letošní závodní sezóna však zdaleka  nekončí, 10. května se koná 12. mistrovství ČR, 17.května proběhne Krajská liga v karate v Prachaticích a Magda Pelechová se s Tomášem Balíkem připravují na Akademické MČR karate v Brně. Držíme našim závodníkům pěsti a přejeme jim hodně sil do dalších sportovních akcí, na které se naše týmy opět připravují.