Allkampf-Jitsu České Budějovice

MISTROVSTVÍ SVĚTA V KARATE WUKF 2019 BRATISLAVA

Čvc 2, 2019

Český kata tým mužů vybojoval bronzovou medaili na světové šampionátu

Ve dnech 20. – 23. června 2019 se v Bratislavě pod záštitou World union karate federation konalo 8. Mistrovství světa v karate. Tohoto šampionátu se účastnilo přes 2500 závodníků ze 45 zemí světa .

S výpravou státní české reprezentace WUKF odjeli také jihočeští karatisté. Na toto mistrovství byli nominováni vedením české reprezentace WUKF za výsledky na šampionátech v letošním a loňském roce.

V disciplíně kata týmů mužů +34 let vybojoval český tým ve složení Martin Sláma, Martin Hermann a David Šenkýř bronzovou medaili. Náš tým skončil jen desetinu bodu za druhým italským týmem. Prvenství patřilo rovněž italskému týmu. V této disciplíně se hodnotí synchronizace všech členů týmu a samozřejmě technická bezchybnost zacvičené povinné sestavy postojů, krytů, úderů a kopů. V soutěži jednotlivců v disciplíně kata muži (+ 39 let) získal Martin Sláma pěkné 4. místo v silně obsazené kategorii a David Šenkýř v téže kategorii obsadil 12. místo. V disciplíně kata muži (+49 let) obsadil Martin Hermann bodované 7. místo.

Jihočeští závodníci z oddílů SKP České Budějovice a TJ Nové Hrady přiváží domů nejen cenný kov z Mistrovství světa, ale také neocenitelné zkušenosti, které budou předávat našim členům na tréninku. Děkuji za spolupráci v týmu a vzornou reprezentaci v zahraničí.

Martin Hermann
předseda AKJ SKP Č. Budějovice a TJ karate N. Hrady

Český kata tým Martin Sláma, Martin Hermann a David Šenkýř na Mistrovství světa WUKF vybojoval bronzovou medaili.