11. Mistrovství ČR v AKJ Open Fighting & hard kata 2012

Jihočeští závodníci triumfovali na prestižní soutěži.

Tento víkend se do Plzně sjelo přes dvěstě soutěžících na 11. Open Fighting a Hard kata – Mistrovství ČR v  Allkampf-Jitsu. Setkali se zde vyznavači Allkampf-Jitsu, Jiu Jitsu, Brazilského Jiu Jitsu, ale také karate Shoto Kan, Shito Ryu, Judo, Valetudo a MMA  z celé České republiky.

Na zápasištích se soutěžilo ve dvou disciplínách. V dopoledních hodinách se konala soutěž kata, kde závodníci ve dvou kolech předváděli povinné sestavy karate stylů Shoto Kan,  Shito Ryu a Allkampf-Jistu dle jejich zaměření, kdy součet bodů určuje pořadí jednotlivců.  V kategorii mistrovských pásů excelovali novohradští karatisté, kteří předvedli precizní sestavy, Petr Zachař obhájil loňské prvenství a Jaromír Švenda vybojoval stříbrnou pozici. Oba potvrdili, že jsou na tuto soutěž opět velice dobře připraveni. V kategorii kata muži nad 34 let mistrovské stupně zvítězil Martin Hermann. V soutěži kata od 16. let do mistrovských stupňů vybojoval bronz Ladislav Bárta z TJ N. Hrady.

Odpoledne patřilo sportovnímu zápasu AKJ Fighting. Tato disciplína je zápasová forma Allkampf-Jitsu, kde proti sobě nastupují dvojice dle věkových a váhových kategorií. Zápas má tři fáze, v první soupeři používají údery a kopy, v druhé se po zachycení soupeře již používají jen podmety, stržení a hody. Ve třetí fázi se snaží bojovníci jeden druhého na zemi znehybnit. Za všechny kvalitní techniky podle pravidel AKJ ČR jsou zápasníkům přičítány body a je určeno pořadí v kategorii.

Jihočeské barvy hájili závodníci ze Sportovního klubu policie ČR České Budějovice. Nejlépe si vedl junior Tomáš Hermann, který neměl ve své kategorii soupeře a tak opět startoval v kategorii muži +95 kg, ve které po tvrdých soubojích zvítězil před domácím závodníkem Edlem z ŠBU Plzeň a Jakubčíkem z VSK BUDO Praha a odvezl si tak titul Mistra ČR AKJ. Stříbrnou medaili vybojoval oddílový kolega Pavel Winkler v kategorii muži -69 kg za Maršíkem z Kobra Kladno, před Tomáškem z Cobra Ryu Strakonice. V kategorii muži – 95 kg po dlouhých a složitých zápasech zvítězil Ladislav Bárta a získal titul Mistra ČR AKJ pro N.Hrady, před druhým Burešem a třetím Novákem z VSK BUDO Praha.

Nyní se naši závodníci připravují na nadcházející Mistrovství ČR juniorů a mládeže v karate, které se bude konat ve dnech 1.- 2. prosince ve sportovní hale v Českých Budějovicích.

                                                                                  trenér  Martin Hermann

Reprezentační tým SKP Č.Budějovice a TJ N.Hrady zleva T.Hermann, Draganov, Švenda, Strnad, Winkler, Zachař a Bárta